They may have my soul, but my heart is yours 6. kapitola

27. července 2016 v 12:28 | Masumi-san a Mayu Uchiha |  They may have my soul, but my heart is yours

Sasuke s Narutem si chtějí udělat hezký večer v kině... ale pro Naruto to nebude tak pohodé, jak si původně myslel:)

Mayu - Sasuke
Masumi - Naruto, Itachi"Dobře, tak pojď," přikývne a přejde do předsíně, kde se ještě rychle obuje a potom vyjde ven před dům, kde počká na Sasukeho než vyjde i on, "budeš chtít potom abych pro tebe i přijel neb to už dojdeš sám?" Zeptá se ho, aby věděl jestli si to má zařídit tak, aby mohl být brzy doma a mohl se tak pro svého brášku stavit, jak jen bude potřebovat, i když pochybuje, že by to zrovna potřeboval vzhledem k tomu, že by se mohl domů jednoduše přemístit, jak to stejně dělá většinu času. Přejde tedy pomalu k autu, které odemkne a sedne si na místo řidiče. Zatímco čeká na Sasukeho, tak se ještě jednou podívá na tu adresu, kterou mu Sasuke dal. Jen doufá, že je to skutečně tam, kde si myslí, že to je, jelikož jinak budou nejspíš bloudit kolem.

"Tak zítra, že by si přijel kolem desáté jedenácté?"
Trochu zaraženě se na něj ohlédne zatímco vycouvá a zařadí se do provozu. "Počkej... takže to tam budeš i spát jo?" Ušklíbne se a zavrtí nad tím hlavou, "Ne, já radši nechci vědět detaily, jednoduše mi potom napiš, jak budeš připravený a já pro tebe přijedu. Bude to tak lepší než kdybych tam jen tak vtrhnul," podotkne, přeci jen by je nerad při něčem vyrušil. Původně se i chystal se mu trochu domluvit, ale nakonec od toho upustí, protože přeci jen Sasuke je už nějakou tu dobu dospělý a tak nebo tak... nakonec je to všechno jeho věc. Jeho soukromí, do kterého mu stejně v konečném důsledku nic moc není. "Alespoň budu mít čas si zařídit potřebné věci," usoudí po chvilce a pro sebe si přikývne.
"Tak v jedenáct vyhovuje..."
"Fajn," přikývne, "budu tam, " řekne zatímco pomalu projíždí Konohou než po pár minutách najde tu správnou ulici a tam taky zahne načež zastaví a podívá se na Sasukeho, "Dobře, tak jsme tady... a tak akorát na čas," pousměje se, když vidí, že na hodinách jsou přesně čtyři hodiny. Sice vyjeli poněkud brzy, ale vzhledem k tomu, že ani jeden z nich netušil, kde přesně to má být, tak to hold museli vzít o něco větší oklikou. I tak se tam ale dostali tak akorát na čas. "Tak si užijte to doučování z matiky, " řekne ještě s úšklebkem na rtech a nechá Sasukeho, aby si v klidu vystoupil z auta, protože tak nebo tak je mu jasné, že jenom o nějaké doučování nejspíš nejde. To by to totiž vypadalo úplně jinak a navíc to jde vidět i z jeho pohledu.
"Klid bude doučování a pak mají přijít dvě holky tak neboj.... "
Zavrtí nad tím hlavou tak nebo tak jen doufá, že tam ti dva nic neprovedou, protože si umí představit, jak to potom asi vypadá, když se zábava pořádně rozjede. "Sasuke, mě vážně nemusíš vůbec nic vysvětlovat, dobře?" podívá se na něj s úsměvem na rtech. Ať už to bude jakkoliv, tak rozhodně nepotřebuje slyšet detaily... raději. "Hlavně si to tam užij a no... no ty víš," pousměje se, "uvidíme se tedy zítra," dodá ještě a jakmile za sebou Sasuke zavře dveře od auta, tak opět vyjede zpátky na silnici a rozjede se domů, aby tam mohl nechat auto, protože tak nebo tak na svých pohledávkách rozhodně auto potřebovat nebude. Bylo by to totiž mnohem složitější a navíc k čemu by mu byly ty schopnosti kdyby je stejně nepoužíval?
"Dobře měj se..." A rozjede se..
Naruto je mezitím u sebe v bytě, z brigády odešel dřív, aby stihl všechno připravit. I když to původně mělo být jen pouhý filmový večer, tak se cítí až podivně nervózní. Není si jistý jestli je to právě kvůli tomu, co se dělo dnes ve škole, a nebo jestli je to z jiného důvodu. Tak nebo tak je roztržitější než jindy, což je dost co říct. Po očku přitom neustále sleduje hodiny, aby měl představu o tom kolik času mu ještě zbývá. Pět minut po čtvrté se ovšem sesune vedle gauče na podlahu. Rozhodně je celý unavený už z toho, jak celou dobu uklízel a připravoval potřebné věci. Na podlaze má ovšem co dělat, aby neusnul, protože přeci jen se na něj dnešní noc dost podepsala. Proto se taky zvedne a ještě rychle odejde do koupelny, kde si dá studenou sprchu, aby se probral. Rychle se potom převleče a začne si sušit vlasy.
Sasuke po čase zazvoní na zvonek a čeká.
"Sakra, sakra, sakra..." zanadává, protože má vlasy stále ještě vlhké, a tak si je jen prohrábne rukou a už je nechá být. Ještě se rychle zkontroluje a potom se rozejde ke dveřím. Po cestě se párkrát zhluboka nadechne a potom otevře dveře s úsměvem na rtech, který se ještě zvětší, když za dveřmi uvidí stát Sasukeho, "Ahoj," vydechne, není si jistý, co přesně by si tak mohl potom dnešku ve škole dovolit, a tak raději rychle dodá: "pojď, dál," řekne rovnou a ustoupí na stranu, aby mohl vejít dovnitř. Navíc venku není tak dobře jako právě vevnitř, protože přeci jen se postaral o to, aby tam měli odpovídající teplotu a neupekli se tam. "Jdeš načas zkonstatuje, " zatímco za ním zavře dveře, aby se dovnitř nedostalo horko.
"To jsem rád...hodil mě tu bratr."
"A našli jste to v pohodě? To, že vlastně ani nejspíš nejste ještě zorientovaní tady v Konoze jsem si uvědomila až doma... no jinak bych ti na sebe nechal alespoň číslo," pousměje se, "pojď si sednout," kývne hlavou a sám přitom jde do obýváku, "chceš něco k pití neb tak?" nadhodí potom a ještě poukáže na DVDčka, které tam stihl předtím připravit, aby je potom nemusel nikde složitě hledat, "můžem potom zatím něco vhodného najít, ať se na to můžem koukat než půjdeme do toho kina... koukal jsem se, co tam je a potom navečer to vypadá už dost slušně," řekne, aby byl i Sasuke v obraze, "nevím, koukal ses doma na program?" zeptá se ho potom, protože by bylo zbytečné se o tom bavit jestli už Sasuke dávno něco vybral.
"Nedíval jsem se. Něco vybereme.."
"Tak fajn. No ono to stejně bude i tam takže na to je čas," pousměje se a přejde do kuchyně, kde z ledničky vezme alespoň colu, když už mu Sasuke neodpověděl. Naleje ji do dvou skleniček a potom ji zase dá do ledničky. Skleničky vezme a vrátí se do obýváku, kde jednu dá Sasukemu a tu svoji si postaví na stůl. "tak... na co chceš koukat?" zeptá se ho a upře pohledem na DVDčka, "Chceš nějaký horor.. něco akčního, nebo třeba komedii?" navrhne mu, protože skutečně neví, na co by se tak mohl chtít koukat. Na první pohled totiž vůbec neví na co by ho mohl tipnout, a tak doufá, že mu k tomu alespoň něco řekne a nenechá to jen na něm. "Nebo jestli máš nápad na něco ještě jiného..." nadhodí s pokrčením ramen.
"Tak co akční...." poví a napije se...
"Jo to zní dobře..." kývne hlavou blonďák a namátkově vytáhne jedno DVDčko a ukáže ho Sasukemu, aby si mohl prohlédnout obal a aby si mohl přečíst název, "může být? Tohle jsem myslím ještě neviděl," nadhodí, když se na něj sám podívá. Aby on neviděl něco ze své sbírky, to už je taky co říct, ale očividně mu zrovna tenhle utekl. Každopádně mu to nijak zvlášť nevadí hlavně kvůli tomu, že tak bude mít alespoň mnohem lepší zážitek se Sasukem a nebude mu to nijak spoilerovat, protože na to už si několik lidí před ním stěžovalo. "Při nejhorším to přepneme... a dáme tam něco jiného," usoudí zatímco to DVDčko dá do přehrávače a pustí ho. Posadí se potom k Sasukemu na gauč, aby dobře viděl na televizi, kde už nabíhá hlavní menu.
Sedí a kouká... "Klidně se opři"
Jakmile film pustí, tak se podívá na Sasukeho. Sále si není jistý jestli to myslel vážně, ale tak nebo tak se mu na tváři objeví šťastný úsměv. Nakonec si i přes původní váhavost opře hlavu o Sasukeho rameno a potom i on stočí pohled k televizní obrazovce, kde už film pomalu začíná, "Vzal jsem i nějaký popcorn, jen jsem nevěděl jestli budeš mít chuť už teď vzhledem k tomu, že se to hlavně jí v kině... tak mi kdyžtak řekni," řekne ještě, pro případ, že by měl Sasuke na něco chuť a nebo hlad. Rozhodně se vybavil jakoby ta jejich filmová chvilka měla trvat alespoň několik dní. Hold bude potom muset někdy udělat pořádný nájezd na ledničku, aby se to náhodou nezkazilo. U popcornu si to sice nemyslí, ale kdo ví.
"Tak můžeme něco za kousnout.... "
"Fajn, půjdu udělat ten popcorn," přikývne, ale i tak ještě chvilku sedí u něj než se zvedne a pomalu přejde do kuchyně, kde vezme sáček s popcornem rozbalí ho a dá ho do mikrovlnky, kterou nastaví na požadovaný čas a poté se opře zády o linku a vyčkává než se to udělá. Nakoukne přitom do obýváku a když vidí, že Sasuke v klidu kouká dál, tak se otočí a ze skříňky si podá platíčko s prášky, vyloupne si dva a s trochu vody, kterou si napustí z kohoutku je spolkne. Nechce, aby se ho na to Sasuke zbytečně ptal, ještě by to dopadlo tak, že ho bude i on posílat bůhví kam. Na jednu stranu, ale je pravda, že to, co se mu dneska stalo očividně nebylo tak úplně normální, jinak by ho nejspíš ani dřív nepustili.
Sasuke čeká.
Po chvíli se ozve cinknutí, které oznamuje, že už je popcorn připravený, a tak otevře dveře a vytáhne sáček s popcornem. Hned na to, ale potichu zanadává a hodí ho na linku. Jediné štěstí je, že je ještě zavřený, protože jinak by byl ten popcorn všude. Podá tedy misku a do ní to přesype zatímco ten pytlík hodí do koše. Misku potom popadne a vrátí se s ní do obýváku za Sasukem, "tady, " pousměje se, sedne si a tu misku dá na stolek, tak, aby na ni oba dobře dosáhli a mohli se u toho koukat na televizi. Pohodlněji se přitom opře, protože ho opět jaksi začíná pobolívat hlava, ale předpokládá, že to díky tě práškům, co si vzal velmi brzy přestane, protože jinak by si potom musel brát něco jiného.
Přitáhne si ho k sobě. A začne hladit... "Neboj přejde tě to..
"O čem to mluvíš?" Zamumlá. Na moment mu to přijde jakoby snad Sasuke měl nějaký šestý smysl, kterým pozná, když se s ním něco děje. Tak nebo tak se k němu přitulí a opře se hlavou o jeho rameno. "Já vím," hlesne jelikož mu přijde jasné, že Sasuke musel mluvit právě o jeho bolestech hlavy, spíš než to ho, ale zajímá jestli je to na něm skutečně tak moc vidět, "nic to není," ujistí ho a spokojeně přivře oči zatímco na moment uhne očima z obrazovky a podívá se do boku na Sasukeho. Musí uznat, že i takhle z profilu je více než pohledný, ale to se nejspíš ani není čemu divit vzhledem k tomu, že by se ta krása neměla kde ztratit, hlavně když se jedná o něj.

"Uvidíš neboj..." A hladí.

"Jo...asi jo," přikývne. Jak film pomalu pokračuje, tak cítí, že mu konečně začínají zabírat prášky, které si předtím vzal, a tak se i bolest odsunuje do pozadí dokud úplně nezmizí a on se tak může v klidu soustředit na film, který už je.skoro v polovině. Kromě filmu může konečně lépe vnímat Sasukeho, který ho jemně hladí. Musí uznat, že by ho nenapadlo, že nakonec takhle skončí spolu.
Po chvíli opět odtrhne pohled od obrazovky a podívá se na Sasukeho. Musí se usmát, když vidí jeho soustředěný výraz. "Baví tě to?" Zeptá se ho šeptem, jeho samotného film docela zaujal, i když je pravda, že Sasuke vypadá mnohem zajímavěji, navíc stejně první polovinu filmu ani skoro nevnímal.

"Není špatný..." A dál kouká
Podívá se na něj jestli to skutečně myslí vážně."Není špatný... " zopakuje s ušklebkem na tváři a zavrtí nad tím hlavou, "proč mám pocit, že není moc věci, které by zrovna tebe nadchly?" Pousměje se a víc se k němu přitulí se spokojeným výrazem ve tváři. "Tak fajn, ale večer v kine vybíráš právě ty," řekne vážně. "Já vybíral teď," pokrčí rameny. Přeci jen je zvědavý co Sasuke vybere. Rozhodně je zvědavý jaký přesně vkus má. Po chvíli zase koukne na televizní obrazovku a natáhne ruku k misce s popcornem a nabere si hrst, aby mu to vydrželo a v klidu začne jíst. Je mu jasné, že po tomhle všem nejspíš bude přejezený ještě zítra.

"Tak dobře.. něco vyberu.." A dál ho hladí.
"Dobře," přikývne s mírným úsměvem na rtech. Je rád, že se s ním Sasuke nijak právě o tomhle nehádal. "Ale jo...jsem zvědavý, co tam budou dávat," hlesne a přivře oči. Takhle u Sasukeho se mu chce docela spát, ale rozhodně si nechce nechat ujít večer se Sasukem, který urcite bude dlouhý. Byl by se ho i zeptal v kolik by měl být doma, ale nechce, aby to nějakým způsobem působilo nezdvořile, a tak to nechá být. Přeci jen to sám nakonec uvidí. Po chvilce zase očí otevře, ale jak tak kouká na ten film, tak to vidí tak, že to skutečně jen ujde, protože ke konci filmu se ukazuje, že to nebylo tak skvělé, jak si na začátku myslel.

Hladí ho a postaví se.
Jakmile se Sasuke zvedne, tak se automaticky mnohem víc nahne na stranu, kde předtím seděl Sasuke. Trochu nechápavě se napřímí a přitom na něj koukne, "děje se něco?" zeptá se ho opatrně. Film už byl sice skoro u konce, ale právě konec bývá nejvíc překvapivý a taky nejvíc akční. Zatímco tam Sasuke jen tak stojí, tak si on strčí do pusy zbytek popcornu, co si předtím bral. Na moment vypadá skutečně jako nějaký sysel, protože to přeci jen bylo dost velké sousto. Ani by se nedivil, kdyby se mu Sasuke začal smát, a tak se to snaží co nejrychleji požvýkat a potom i spolknout. Rychle se, ale musí natáhnou pro skleničku s colou a zapije to, aby mu to snadněji sklouzlo dolů, protože jinak by se nejspíš začal dusit.
"Hned tu budu...." A na chvíli vyleze ven.. nadechne se a soustředí. Pak se naštve jelikož neví jak to udělat
Nechápavě zamrká, když vidí, že Sasuke někam odešel. Sám začíná přemýšlet nad tím jestli udělal něco špatně, ale nic ho momentálně nenapadá, "fajn," šeptne, i když ví, že už ho Sasuke nejspíš neuslyší a jen si povzdechne. Natáhne ruku k ovladači a zastaví film, aby Sasukemu neutekl konec. Chvilku si přitom pohrává s myšlenkou, že by se šel podívat, co se děje, a tak se nakonec zvedne. K balkonu jde ale pouze pomalu a nejdřív váhavě nakoukne, aby zjistil jestli náhodou Sasuke netelefonuje nebo neprovozuje něco, při čem by ho snad mohl vyrušit. Když, ale zjistí, že tam jen tak stojí s naštvaným výrazem, tak si pomalu otevře a vejde za ním. "Sasuke?" Osloví ho tiše s jistou dávkou opatrnosti, pro případ, že by právě on byl původce jeho vzteku, "jsi v pořádku?" Zeptá se a položí mu ruku na rameno.
"Jo jen sem se šel nadechnout... "
I přes jeho ujištění se Naruto netváří moc přesvědčeně. Přeci jen Sasukeho barva mluví úplný opak. "Skutečně? Jsi dost bledý..." podotkne, ani si neuvědomuje, že by to mohla být jeho normální barva, protože on bývá vždycky dost opálený. Přesto mu pro jistotu položí ruku na čelo, přičemž mu musí z čela odhrnout pramínky tmavých vlasů, které jsou na dotek stejně tak jemné jako vypadají, "Umm," nahodí neutrální výraz, když zjistí, že teplota jeho těla vůbec není nijak zvlášť vysoká, a tak spustí obě ruce podél těla, "jestli chceš, tak můžeme pomalu vyrazit do toho kina...můžeš se trochu nadýchat i po cestě," navrhne mu. Nakonec dneska sice není takové horko jako bylo včera, ale i tak může to počasí vyvolávat zvláštní stavy.
"Jestli se ti chce.." A seskočil dolů na zem
Ještě několik následujících vteřin zůstane stát na místě, načež se vrhne před a zachytí se zábradlí, když se podívá dolů na Sasukeho. Není to sice nějak moc vysoko, ale i tak by si mohl minimálně zlomit nohu. Sasuke ovšem nevypadá, že by mu něco bylo... spíš než to vypadá, že to bylo něco, co dělá skoro každý den. "hned jsem dole," řekne, ale on se rozhodne jí normálně, protože na rozdíl od něj si musí vzít klíč, vypnout televizi a obout si v předsíni boty. Potom už za sebou jen zabouchne dveře a seběhne ven za Sasukem. "Dobře, můžeme tedy pomalu vyrazit?" zeptá se ho, aby se ujistil, že můžou jít. Rozhlédne se přitom kolem, protože má takový divný pocit, ale nikoho kromě Sasukeho nevidí.
Sasuke jde dál a přemýšlí jak to z něj dostat...
"Hele Sasuke, vážně si v pořádku? Jsi nějak zamlklý," řekne vážně a jemně do něj strčí zatímco s ním srovná krok. Nejde říct, že by byl Sasuke nějak zvlášť upovídaný, ale najednou mu přijde, že se vypařila i ta troška, která tam byla. "Někdy pomáhá, když si o tom s někým promluvíš... už jen fakt, že to můžeš dostat ze sebe je fajn," kývne hlavou. Sám to moc dobře zná z vlastní zkušenosti, kdy i on se občas někomu potřebuje se vším svěřit, protože ne vždycky to všechno zvládá, ať už se jedná právě o školu, a nebo o jeho intimní život a o vztahy s jeho bývalými partnery. "Jen... kdybys někdy potřeboval, " dodá poté s pokrčením ramen. Chce, aby Sasuke věděl, že když bude potřebovat, tak je tam pro něj.
"Dobře neboj se....."
"Fajn," přikývne, je rád, že to Sasuke alespoň bere na vědomí, protože přeci jen... kdo ví, kdy bude někoho takového potřebovat. "No tak, mysli pozitivně... zítra je víkend... což znamená.. žádná škola," usměje se. Sám se hrozně těší, že bude moct ráno vyspávat až do oběda a možná ještě dýl. Na víkend totiž ještě žádné plány nemá, a tak si to může dovolit. Mezitím, co si už v duchu představuje, jak bude zítra vyspávat, tak uslyší známý hlas a ztuhne na místě, když kousek od nich spatří i jeho majitele. Ve vteřině popadne Sasukeho za paži a vtáhne ho do vedlejší uličky, "půjdeme tudy... je... je to kratší," řekne rychle, dřív než se ho na to zeptá Sasuke, chce tak alespoň zbytečně předejít nějaké nepříjemnosti.
"Co se děje.. No tak povídej.."
"Ale ne... ne nic se neděje," zavrtí Naruto urychleně hlavou, "Jen... jen je tohle rychlejší cesta..." odpoví mu. Na moment začíná váhat, jestli by mu to neměl říct, ale... potom se rozhodne, že bude lepší, když ho do těchto věcí raději nebude zatahovat. Navíc, kdo ví, jak by na to Sasuke nakonec reagoval. Navíc na vysvětlení je to trochu složitější a není si jistý jestli by tím nakonec Sasukeho úplně neunudil. "Navíc... já... to nestojí za řeč, " řekne nakonec a mávne nad tím rukou. Není si sice jistý jestli to Sasuke nechá jen tak být, protože mu nepřijde, že by takhle lehce házel věci za hlavu, ale kdo ví. Možná, že dneska udělá výjimku. Raději tedy zrychlí krok, protože to zase taková zkratka, jak původně říkal, rozhodně není.
"Ne co se děje... mluv...."
Povzdechne si, když vidí, že to Sasuke nejspíš jen tak být nenechá. "No dobře..." rezignuje nakonec a podívá se na něj, "je to složité... hodně složité, ale... řekněme, že tam byl někdo koho jsem zrovna dvakrát potkat nechtěl...Věř mi, že nám to ušetřilo dost času," pokrčí rameny a pomalu pokračuje dál v cestě zatímco pohledem uhne zpátky přes sebe a pozoruje zem, po které chodí. Přeci jen je to pro něj docela bolestivé téma vzhledem k jiným okolnostech, o kterých Sasuke nejspíš nemá nejmenší ponětí... jak by taky mohl, když by mu to ani neměl kdo jiný kromě něj co říkat. Navíc o tom zase tak moc lidí skutečně neví.. vlastně podrobně o tom ví snad jen Hinata. "Takže... takže tak no," rozhodí rukama s pokrčením ramen.

"Tak povídej..." A jde.
Pomalu jde vedle něho, přemýšlejíc co všechno by mu měl a zároveň mohl říct. Vzhledem k tomu, že už jsou skoro u kina a že jim nechce kazit večer nějakými nepříjemnými vzpomínkami, tak to shrne do čtyř naprosto vystihujících slov. "Je to můj ex," pokrčí rameny, doufajíc, že to Sasuke pochopí, protože s ex příteli i přítelkyněmi to nebývá vždy jednoduché... a někdy jsou dobré důvody proto, aby se s nimi jeden rozešel. "Jak říkám...je to trochu na dlouho a hlavně je to složité takže... proč si tím zbytečně kazit večer?" Zavrtí nad tím hlavou zatímco opět zahne a dostanou se tak na cestu, po které by šli i kdyby nezabočili. "Je to už za rohem," řekne poté a k předchozímu tématu už nic neříká. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama