They may have my soul, but my heart is yours 5. kapitola

26. července 2016 v 9:30 | Masumi-san a Mayu Uchiha |  They may have my soul, but my heart is yours

A máme tu další kapitolu:3

Mayu - Sasuke
Masumi - Naruto

"Nevím co třeba nějaký film...""Jakože bychom šli do kina?" řekne zamyšleně, "no to nezní tak špatně," přikývne, rozhodně je to odpočinková aktivita, kterou rozhodně uvítá s otevřenou náručí, "můžeme si zjistit, co dneska dávají ve zdejším kině... řekl bych, že se tam vždycky najde něco na co se dá koukat," pousměje se. V tu chvíli ovšem zazvoní, a tak pomalu sleze dolů z parapetu a koukne na Sasukeho, "půjdeš taky nebo ti ty věci mám vzít sebou?" zeptá se ho, přeci jen on by tam musel jít tak nebo tak, protože je mu jasné, že profesor bude chtít vysvětlení proč tak rychle zmizel. Dokonce by už i měl nějakou tu výmluvu, kterou by mu mohl uvěřit, ale kdo ví, jak by to nakonec dopadlo. "Nebo... jak chceš," pokrčí nakonec rameny a čeká, jak se rozhodně.
"Klidně mi je můžeš vzít... A kino nebo doma na dvdčku si můžeš vybrat.."
"Záleží na tom, co je ti pohodlnější," odpoví mu Naruto. a.pomalým krokem vyjde ke třídě, ze které se momentálně žene velké množství lidí. Počká si tedy než bude moct projít a vejde do třídy. Zamíří rovnou k jejich lavici, kde vezme svůj i Sasukeho batoh a hodí si je na záda. Když zvedne hlavu, tak si všimne Hinaty, která stojí kousek před ním.
"Co se stalo?" Zeptá se ho na rovinu."a nelži mi...sám moc dobře víš, že to poznám," dodá. Nad tím si Naruto povzdechne a naznačí jí, aby šla s ním,
"Vlastně mám teď pocit jakoby se všechno konečně začalo v dobré obracet," přizná blonďák. Nechápavého výrazu své kamarádky si nevšímá, "netrap se s tím jo?" Dodá poté.
Sasuke čeká a jak ho uvidí vezme si batoh. Vytáhne pití a napije se.
"No... tak já půjdu...uvidíme se potom," řekne nakonec Hinata a pokračuje chodbou dál.
"Je fakt, že bysme nejspíš měli taky pomalu vyrazit pokud tedy máme stihnout další hodinu," řekne zamyšleně. Přemýšlí nad tím, co mají nyní asi za hodinu, ale neuvědomuje si to. "Jak sis to teda rozmyslel s tím dneškem Sasuke?" Zeptá se ho potom, protože přeci jen to předtím nechával na něm. Počká až si Sasuke pobere své věci a přitom se rozejde chodbou. Neví sice, kterou hodinu mají teď, ale jde s davem což se většinou ukazuje jako spolehlivé. "Dobré na tom je právě to, že dneska nebude tak horko potom, co celou noc bylo ta bouřka " zamumlá.
"Tak já nevím chceš kino a nebo něco na dvdčku?" A jde dál...
S úsměvem nad tím zavrtí hlavou. "Už jsem ti říkal, že to nechávám na tobě " odpoví mu s pokrčením ramen a pomalu jde chodbou dál, "Záleží na tom, na co máš chuť, protože mě je to v konečném důsledku úplně jedno," podotkne a vyjde po schodech nahoru, kde zahne doleva a vejde do učebny, ve které by měli mít další hodinu a usadí se na své místo a hodí si batoh dolů. Ruce si dá na lavici a položí si na ně hlavu. "Já jsem pro všechno... to už bys mohl vědět..." ušklíbne se, docela by ho zajímalo, co všechno o něm Sasuke vůbec ví, protože se ho na nic rozhodně nevyptával jako on předtím....možná to je, ale tím, že Naruto je mnohem zvědavější než on.
"Tak co odpoledne nějaké dvdčko a večer kino co ty na to..."
Uznale přikývne jelikož se mu to zdá jako dokonalé řešení....
"No to nezní tak špatně... jen... otázka je co pro tebe znamená večer," nadhodí a podívá se kolem sebe. Na moment se ovšem zarazí. Původně chtěl Sasukemu říct, že může jít až později kvůli brigádě, ale teď si uvědomuje, že dneska možná ani směnu nakonec nemá. "Ty Sasuke... co je vůbec dneska ze den?" Zamumlá a prohrábne si rukou vlasy. Byl by určitě raději, kdyby dneska na brigádu nemusel, protože by tak alespoň mohl jít kdykoliv se Sasukem. Normálně by si to nejspíš i pamatoval, ale dneska je celkově nějak mimo už jen kvůli nedostatku spánku, a tak se na jednu stranu ani není čemu divit.
"Dneska je pátek... A kdy chceš jít od šesté večer.."
"Cože?" Vyjekne, trochu moc nahlas jelikož se po nich většina přítomných otočí s nechápavým a zároveň zvědavým výrazem ve tváři. "To je už pátek..." zamumlá a zavrtí nad tím hlavou. Přijde mu, že to všechno nějak moc rychle uteklo, "no....tak jestli tak můžeme se sejít buď v těch šest a nebo už kolem čtvrté... záleží na tom, jak budeš mít čas," nadhodí a pousměje se. Musí uznat, že se na ten dnešek bude rozhodně moc těšit, hlavně kvůli tomu, co se i dělo na chodbě. Nic moc sice nečeká, ale jemu samotnému se potvrdilo, co sám cítí a co by si přál, i když si není jistý jestli to stejné chce právě i Sasuke hlavně kvůli tomu všemu... i když to uvidí až nakonec.
"Tak myslel sem ze kuknem na dvdčko a pak v kině na něco..."
"Jo, zní to hezky...taková klidná činnost, při které se ani moc.nenadřu..." řekne spokojeně, "při nejhorším usnu " ušklíbne se, samozřejmě to až tak vážně nemyslí, i když ví, že by to bylo dost pravděpodobné. "Tak nebo tak to bude jistě fajn," pousměje se, "u tebe nebo u mě?" Zeptá se ho potom, aby věděl jestli bude něco zvlášť chystat doma, a nebo jestli jen vezme něco k Sasukemu. Z jeho přemýšlení ho vytrhne zvonění, které jim oznamuje začátek hodiny, a tak se s příchodem profesorky zvedne a následně si zase sedne. Snaží se ovšem co nejnápadněji zalézt, aby ho nebylo vidět, protože právě tahle profesorka má právě ve zvyku zkoušet.
"Co třeba u tebe. Doma u mě bude bratr...." A nenápadně ho chytí jelikož vidí jak se schovává.
Překvapeně zamrká, tohle ho nejspíš nějakou dobu bude vyvádět z míry, i tak se od něj ale nedotahuje...Právě neopak. Co nejvíc nenápadně si s ním proplete prsty. Je rád, že sedí až úplně vzadu takže na ně nikdo nevidí. "Jo...tak...tak já ti dám potom adresu a kolem čtvrt na pět tě budu čekat," přikývne, "Máš i nějaký konkrétní návrh na co chceš koukat?" Nadhodí potom, přeci jen ani neví jaké žánry má Sasuke rád pro případ, že by to všechno zůstalo jen na něm. Nemyslí si ale, že by se to snad nějak lišilo od takových, které sledují ostatní kluci, takže rozhodně ne žádná přeslazená romantika, kterou ani sám moc rád nemá.
"Něco vybereme až dojdu k tobě co ty na to...." A pohladí ho.
"Hmm " pousměje se a.přikývne. Skutečně má pocit, že v téhle fázi by byl schopný souhlasit naprosto s čímkoliv. "Myslím, že to by šlo. Něco tedy zatím nachystám ať to potom nemusím hledat, aby jsme se s tím zbytečně nezdržovali," řekne a přitom si ze sešitu vytrhne kousek papíru a napíše mu na něj adresu, protože ví, že Sasuke by nejspíš nevěděl, kde přesně to je a taky by to mohl zapomenout. "Tak...tady..." řekne a posune mu papírek, "Myslím, že bys to měl najít úplně v pohodě..." dodá potom. Přeci jen orientace v Konoze není až tak komplikovaná, jak se může na první pohled někoho, kdo se teprve přistěhoval, zdát.
"Dobře řeknu Itachimu at mě tam hodí..."
"Dobře," přikývne. Předpokládá, že Itachi bude Sasukeho starší bratr, o kterém mu Sasuke předtím říkal...nebo ho spíše jen zmiňoval. "Tak jo... ještě přežít zbytek školy a potom už máme volno..." spokojeně se usměje a jednou rukou si podepře hlavu. Sám by to nejraději zalomil rovnou, ale ví, že by to.nebyl nejlepší nápad vzhledem k tomu, že by se do toho zase začalo starat až příliš mnoho lidí a profesorů. "Tohle bude vlastně poprvé, co budeš tady v kině co?" Nadhodí po chvíli a usměje se, "bude seti tam líbit... uvidíš," ujistí ho. Až na to, že je Konoha docela malá, tak to kino je tam skutečně nádherné. Práce proto tam taky občas jezdí i lidé z okolí.
"Tak uvidíme... souhlasíš...."
"Jasně" kývne Naruto souhlasně hlavou a usměje se. Rozhodně je mu jasné, že dnešek bude patřit k těm nejlepším. Sám jen doufá, že tentokrát to dopadne líp než posledně. "Můžeme se potom stavit spolu i na jídle... kousek je jeden výborný stánek s rámenem..."vydechne zasněně. Sám se těší až si tam na jeden zase zajde, protože instantní rámen není to, co ten z Ichiraku. "Máš rád rámen?" Zeptá se ho, když se vrátí zpátky do reality. Kdyby to bylo na něm, tak rámen jí celý den... i když očividně by to moc.zdravého nebylo...tedy to mu alespoň tvrdí ostatní. "Protože jestli ne, tak potom rozhodně začneš..." šeptne, jelikož tímhle si je jistý.
"Kdo ví uvidíme... platí?"
"Fajn... potom se domluvíme" usoudí nakonec a pustí jeho ruku jelikož právě zazvoní na přestávku a přeci jen sám Sasuke říkal, že nechce, aby o tom ještě někdo věděl. Chápe to a rozhodl se to respektovat... už jen kvůli tomu, aby mohl zůstat právě s ním, protože nyní se s ním skutečně cítí dobře...vlastně více než to. I tak se mu, ale hlavou neustále honí sen z noci, ve kterém vystupoval taktéž Sasuke. "Půjdeme?" Promluví po chvíli, když zůstanou v učebně téměř sami, a tak se zvedne a.popadne svůj batoh, protože kdyby to.neudělal rovnou, tak by na to jistě zapomněl a to by rozhodně nebylo to nejlepší."myslím, že dál máme matiku... asi."
Přikrývne a vezme si své věci a jde.
Společně se Sasukem se dostanou až k učebně, ve které mají hodinu matiky, a tak setrvají celý zbytek přestávky a hodiny. Takhle to chodí na dalších různých hodinách až dokud jim nezazvoní na tu poslední, po které se už společně vydají ven ze školy. Naruto sice neví, kde přesně Sasuke bydlí, ale už po včerejšku je mu jasné, že to je na opačné straně. Proto se taky zastaví na.rozcestí, aby se s ním mohl ještě rozloučit než si každý půjde svou cestou. "Tak se uvidíme potom... zatím se měj," pousměje se blonďák. Nic delšího mu nepřipadá podstatné, protože za pár hodin ho stejně ještě uvidí... hlavně, když ten film by Sasukeho nápad.
Sasuke jde rychle domu a jak tam dojde tak rychle a vezme věci. "Itachi hodís lš mě k někomu?"
Starší Uchiha přejde několika kroky až ke svému bratrovi, který se rovnou přiřítil ze školy, "ke komu?" Zeptá se ho ze všeho nejdřív a sjede ho přitom pohledem. "Vezmu že kam budeš potřebovat..." odpoví mu poté, "ale...nechceš mi tak náhodou ještě od něčem říct?" Zeptá se ho potom a opře se přitom o futra. Moc dobře zná.důvod, proč sem se Sasukem jel... a hlavně proč zde je jeho bratr a i když zde nejsou zase tak dlouho, tak nečekal, že Sasukemi to potrvá až tak. Přeci jen to až tak nic těžkého nebylo... pokud se ovšem něco nezvrtlo. "Víš, že mě to můžeš říct..." řekne poté, aby ho v tom ujistil, protože tak nebo tak to Sasuke ví.
"No řekněme že mám menší problém.. že jsem se sekl u toho... "
"Myslel jsem si to," kývne hlavou Itachi, přeci jen ho napadlo, že se něco muselo pokazit. "Jenže vyvolání démona není zase tak složité... tedy nemělo by být. Obzvlášť ne pro tebe. Když jsi v noci odešel, tak jsem si myslel, že si to šel vyřídit," odmlčí se a podívá se na svého mladšího bratra tázavý pohledem, "Sasuke," osloví jej následovně, "co přesně myslíš tím, že ses sekl?" Zeptá se ho na rovinu, aby věděli na čem jsou. Přeci jen jestli to Sasuke nedokončí, tak z toho budou jen samé problémy... pro ně oba, protože on by ho v tom jen tak nenechal. "víš, že bych ti rád nějak pomohl kdybychom mohl, ale... tento úkol dali tobě. Musíš to být ty... možná, že pak budeme mít na nějakou dobu pokoj...kdo ví."
"Copak mám dělat prostě sem to nemohl udělat... "
"Proč ne? Musíš na to mít nějaký důvod... nebo minimálně něco tušit... Nikdy předtím ti nedělalo problém něco... něco splnit. Udělat... jenže si všímám, že se chováš nějak zvláštně... mám o tebe starost," řekne vážně, možná, že jsou předurčeni jen k tomu, aby kolem sebe roznášeli zlobu a nenávist, ale Sasuke nikdy nepřestal být jeho bratrem. "Jen mi prosím neříkej, že ti na něm začal záležet..." řekne opatrně, protože tohle by byl snad ten nejhorší scénář. Ano. Je mu líto, že Naruto bude muset nakonec zemřít, aby Sasuke byl schopen splnit svůj úkol, ale tohle je jednoduše něco, co budou muset podstoupit... protože jestli ne, tak si není jistý, co přesně by museli udělat proto, aby z toho nějakým způsobem vyvázli.
"Právě ze mi na něm začlo záležet... "
Povzdechne si a kývne, aby ho následoval do obýváku, kde se posadí na pohovku, "Jak moc je to zlé?" zeptá se ho potom, "známý... kamarád... nebo ho snad bereš jako ještě něco víc?" zeptá se ho se zdviženým obočím. "Musí to být skutečně zvláštní kluk, když zvládl tohle všechno za pouhé... dva dny?" zavrtí nad tím hlavou a pohodlněji se opře, "Dobře... tak... co chceš dělat? Nemůžeš mu ublížit, ale zároveň ho nemůžeš jen tak nechat jít... jestli tohle neuděláš ty, tak si pro něj přijde někdo jiný... tomu jednoduše nezabráníš. Ani ty a ani já," šeptne, "sám moc dobře víš, jak to všechno funguje... žijeme v tom už dost dlouho," odmlčí se. Docela rád by slyšel, že jeho bratr má nějaký plán, ale bojí se, že je tomu právě naopak.
"Nevím zkusím se s ním zblížit"
"Dělej jak myslíš.. řekl bych, že bys mě stejně neposlechl takže..." pokrčí rameny, "ale buď opatrný... vím, že víš, co se stane... tak... jednej tak, aby ses z toho potom nevzpamatovával několik let," řekne vážně. Není si sice jistý, co přesně jeho bratr plánuje, ale možná to je i z části dobře, "Ale... kam si to chtěl předtím hodit?" zeptá se ho potom, aby změnili téma na něco lehčího. "Čas mám, ale musíš mi říct kdy..." dodá, protože Sasuke mu k tomu předtím neřekl skoro vůbec nic, vlastně mu jen zmínil, že potřebuje odvoz. "za ním?" odtuší po chvíli podle jeho výrazu. Tak nebo tak nechápe, co na něj je, že se očividně zalíbil i Sasukemu, protože jinak už by měl Sasuke svůj úkol dávno splněný, tak jako tomu bylo vždy.
"Tady mám adresu..."
Natáhne ruku pro papírek, na kterém je adresa a podívá se na něj. "Dobře, to není zase tak daleko..." usoudí po chvíli. Sice ještě nemá projeté celé město, ale částečně se již zvládnul zorientovat. "Kdy chceš vyrazit?" Zeptá se ho následovně a podívá se přitom na hodiny, které ukazují něco kolem půl třetí. Na jednu stranu, když teď přemýšlí nad tím, co mu Sasuke řekl, tak to vypadá tak, že nakonec to stejně dopadne tak, že Sasuke svoji práci nezvládne. "A...přemýšlej ještě nad tam tím... protože nějaký dobrý plán, a tak by se nám rozhodně hodil pokud se rozhodneš, že to dělat nebudeš..." vrátí se ještě potom k tomu předchozímu tématu.
"No sraz je ve čtyři hodiny. Tak to nějak vymysli"

"Ve čtyři? No potom máme ještě dost času... tam budeme tak během pár minut, plus mínus " kývne hlavou, přeci jen už zmiňoval, že to není nijak daleko. "Nechceš mi teď radši říct..." začne zase, " co tě k němu tak táhne?" Zeptá se ho a přitom ryce dodá: "samozřejmě jsem rád, že... no kdyby sis někoho našel... tak nebo tak, ale... Není to zbytečné? Zbytečně si ublížíš, moc dobře víš, jak to chodí... a i když on není nyní tak úplně člověk... stále to neznamená, že máš zelenou." Podotkne. Za všechny ty roky, co se Sasukem strávil, a z jich bylo skutečně hodně, si nikdy nevšiml, že by k někomu choval nějakém sympatie....obzvlášť ne k člověku. Sám si říká, že by se měl za tím Narutem podívat.
"Tak pojed a zůstaň tam se mnou. Navíc jdu tam i s tím že mu pomůžu s matematikou"
Zavrtí nad tím hlavou, "Myslím, že mám mnohem lepší věci na práci než vám tam dělat křena," ušklíbne se, "ale ne... klidně jdi. Zavezu tě a když budeš potřebovat, tak pro tebe i přijedu," ujistí ho, tentokrát s úsměvem. "Ale já to předtím myslel trochu jinak než si to očividně pochopil," dodá poté zamyšleně. Přeci jen neví, co by tam s nimi tak asi dělal a navíc má neblahé tušení ohledně Sasukeho plánech s Narutem, a tak se jim tam nechce zbytečně plést. "Myslím, že si to užijete i beze mě... navíc musím ještě něco zařídit," řekne s pokrčením ramen. Sasuke totiž není jediný, kdo má nějakou práci tady v Konoze.
"Tak dobře.. snad to pochopí..."
Pousměje se, je rád, že se Sasuke nerozhodl ho přesvědčovat. "Určitě," kývne hlavou na souhlas. "Jen si dávej pozor... jeden nikdy neví, co se může stát..." řekne vážně, ne ž by sám snad čekal, že se něco stane, ale opatrnosti není nikdy nazbyt. Obzvlášť v jejich případě. "Navíc... moc dobře víš, že, i když jsi tomu měl původně pomoct, tak jeho pečeť stále slábne... Není jisté, kdy by se mohlo něco stát... už teď se to pomalu musí nějak projevovat...tak si dávek pozor," šeptne. Přeci jen nechce, aby se jeho bratrovi něco stalo, navíc kdyby ten druhý zjistil, že Sasuke s pomocí pro něj trochu váhal, tak by to všechno mohlo nabrat velmi rychlý spád.
"Neboj dám pozor"
"Skutečně?" Zeptá se ho a přitom ho sjede pohledem. Moc dobře ví, jak umí být jeho bratr neopatrný, ale raději to nijak nerozmazává, protože přeci jen i Sasuke má vlastní hlavu. "Jen kdyby se něco dělo, tak dej vědět... protože...no vždyť víš," vydechne a pousměje se. Koukne přitom znovu na hodiny a zvedne se, "Půjdeme?" Zeptá se ho jelikož raději pojede s nějakým náskokem pro případ, že by se někdo zamotal. Přeci jen nikdo neříká, že tam trefí rovnou na poprvé, "jdeš jen takhle nebo si bereš něco sebou?" Zeptá se ho potom zatímco sám odejde z obýváku a jde si pro klíče od auta, které si strčí do kapsy spolu s telefonem a klíčemi od domu. Až potom se vrátí zpátky k Sasukemu.
"Stačí mi to co mám...." 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama