They may have my soul, but my heart is yours 3. kapitola

24. července 2016 v 18:35 | Masumi-san a Mayu Uchiha |  They may have my soul, but my heart is yours


Opět tu máme další kapitolu, ve které dojde k slíbenému doučování to jestli se to Sasukemu podaří na 100% uvidíte v této a následující kapitole^^ snad se vám bude líbit:)

Mayu - Sasuke
Masumi - Naruto

"Um, myslím, že to zkusím, uvidím jestli jsem to pochopil," vydechne, sám si už moc nepamatuje, co mu Sasuke vůbec říkal, protože byl schopný vnímat maximálně ten tón a barvu jeho hlasu... "tak mi řekni, když udělám něco špatně," dodá poté a raději svůj pohled opět stočí k zápisníku, pořád na sobě, ale cítí jeho pohled což ho dost znervózňuje a klidně by se vsadil, že kdyby byl Sasuke ještě blíž, tak cítí, že mu srdce bije mnohem rychleji než je normální... skoro jakoby byl po nějakém delším vytrvalostním běhu. "tak schválně," šeptne a začne s prvním krokem, který se mu ještě podařilo ve škole odkoukat. Potom na to chvilku kouká, protože je na čase seřadit všechny členy tak, jak k sobě patří a to si samo o sobě vyžaduje soustředění. Začne to tedy sepisovat na další řádek, ale aniž by si toho nějak všiml, tak špatně sepíše poslední dva zlomky, a když přijde na řadu vytýkání, tak mu to začne nějak divně vycházet."Stůj tady máš chybu... přepočítej si to znova. Nevadí když si to napiješ ještě zvlášt hlavně dodržuj postup..."
Naruto na to na moment nechápavě kouká a až po chvíli si uvědomí, že to zapomněl zkrátit, "Aha... děkuju," šeptne a přitom přikývne. Škrtne to a přepíše to, "takhle?" Zeptá se ho, protože už dál neví, jak jinak by to měl snad zkrátit. Natáhne se jednou rukou přitom pro skleničku a pomalu se napije. "No možná, že to nebude zas tak strašné," nadhodí, i když je ještě předčasné dělat nějaké ty závěry hlavně kvůli tomu, že tohle je teprve jeden z prvních kroků a podle všeho by to nejhorší teprve mělo přijít. "Fajn... tak zatím to chápu," usoudí nakonec, když Sasuke nic nenamítá. "Dobře... co tedy teď?" zeptá se ho potom, protože teď je tam na něj nějak moc čísel a tak neví jestli se tam už má dávat ta substituce nebo je to až v jiném kroku.
"Tak a co by si udělal dál když si to pokratil aby ti to dávalo smysl a správný výsledek"
"No, tak já bych ze všeho nejdřív tady tohle," ukáže na zlomek v závorce, "nahradil... a potom i tohle..." ukáže na další závorku, "No a potom by to nejspíš byla kvadratická rovnice a potom to dopočítat už není tak složité," nadhodí, ale přesto se na Sasukeho podívá poněkud tázavě, protože si není jistý jestli náhodou nevynechal nějaký ten krok, který by mu to taky mohl celé zkazit a mohl by ho donutit k tomu, aby to celé škrtnul a počítal znova. Teď se, ale jen ukazuje, že buďto mu jednoduše nevyhovuje fakt, že je to učí právě Kakashi a jakým způsobem to dělá, a nebo by měl začít dávat v hodinách víc pozor, i když to taky není jednoduché hlavně kvůli tomu, že jednoduše on rád spí. "Nebo...?" Dodá s pohledem upřeným na Sasukem, který jaksi mlčí... což ovšem netuší jestli je to zrovna dobré znamení, a nebo právě naopak.
"Tak to zkus jestli budeš mít stejný výsledek ja k mám já.."
"tak to jsem zvědavý," přizná, protože má tak trochu strach, že se k tomu ani nedopočítá. Rozhodně ale ví, že se o to bude muset pokusit, a tak začne počítat způsobem, kterým předtím navrhoval až se dostane ke kvadratické rovnici, ze které získá dva výsledky pomocí kterých ještě musí vypočítat hledané x, protože předtím zaváděl substituci. Jakmile to má tak zjistí, že mu skutečně vyšel jen jeden výsledek, jak mu předtím Sasuke naznačil. "tak... máš to taky takhle?" zeptá se Sasukeho s nadějí v hlase a podívá se na něho. Upřímně se modlí, aby to tentokrát měl správně, protože už tak tam měl chyb víc než dost, a tak se alespoň tentokrát chce nemýlit. Přeci jen kdo ví, co si o něm už Sasuke myslí zrovna teď. Podívá se přitom na hodiny, které visí na protější stěně, aby zjistil, že tam už sedí dobrou půlhodinu.
"Tak se podívej ke mě do sešitu a poznáš"
"Dobře," šeptne Uzumaki a nakloní se mnohem blíž k Sasukemu, aby viděl do jeho sešitu, kde si očividně sám dělal nějaké poznámky nebo to má ještě ze školy, to nijak nestuduje, protože má pocit, že se asi každou chvíli zblázní. Rychle tedy očima vyhledá výsledek a poté nadšeně vyjekne, když zjistí, že se shoduje s tím jeho. Nestará se o to, že k nim přitáhnul pozornost všech přítomných a že si teď polovina z nich musí klepat na čelo. Jednoduše je šťastný, že mu to vyšlo, "díky," šeptne s úsměvem na tváři. Očividně se předtím spletl, protože to nakonec přeci jen k něčemu bylo... alespoň doufá, že to jen tak nezapomene, protože potom by mu to k moc věcem nebylo. Původně si totiž myslel, že mu to zrovna dvakrát nepůjde a Sasuke nad ním nakonec zlomí hůl.
"Tak teď zkus beze mě..."
"Tak jo, zkusím třeba zrovna tenhle," nadhodí a ukáže mu na jeden příklad v sešitu, aby věděl, co bude Naruto počítat a přepíše si ten příklad do sešitu a začne počítat stejně jako ten předchozí. Myšlenky mu, ale utíkají úplně jinam než právě k příkladu, a tak se častokrát opravuje a skoro pořád něco škrtá, že by se v tom pomalu ani prase nevyznalo. Musí ale přemýšlet nad Sasukem a nad tím, kam by ho tak potom mohl vzít, když mu to slíbil. Přeci jen by ho nerad svou procházkou unavil nebo spíš unudil, protože kdo ví kam Sasuke rád chodí. "Proč to zase..." Zamračí se po chvíli na směsici příkladů a výrazů před sebou a povzdechne si, "Fajn, tak znova,"
"Uklidni se a mysli jen na ten příklad. A taky si piš co právě děláš sice je to zdlouhavé ale tak se to naučíš... A neuděláš v tom chybu podívej ukážu ti to na jiném. Opíšeš si ho a začneš počítat. Teď budu toto tak si to napíšu že jsem udělal toto a musím tohle. jak to udělám napíšu že to mám a jdu na další a podívej teď to už jen toto a mám podívej.."
"To je nějaká černá magie," poznamená tiše a zavrtí nad tím hlavou. "No vždyť ale tak si to tam vedle píšu..." poukázek mu na čísla za lomítkem, které si tam píše, aby věděl, co kde udělal a zase neudělal. "Tak teda ještě jednou " šeptne, když vidí, jak si to tak všechno píše Sasuke, ale stejně si říká, že bude muset začít psát čitelně, protože to po sobě jinak stejně nepřečte. Zatímco počítá, tak průběžně pije svůj džus dokud se nedostane až nakonec příkladu, kde mu to vyjde zlomek, ale když se na to podívá zpětně tak nevidí, že by měl někde nějakou chybu. "Takhle?" Zeptá se ho trochu nejistě, zlomek je sice taky výsledek, ale kdo vi. Ani by se nedivil, kdyby mu to vyšlo nějak divně.
"Tak se podívej ke mě do sešitu jestli máš ten samý co já..."
"Tak ukaž," pousměje se a opět se nahne blíž k němu, aby viděl do jeho sešitu a mohl si tak zkontrolovat svůj výsledek. "Páni..." vydechne. "Já se vážně trefil i tentokrát," vydechne a s úsměvem se od něj zase odtáhne. Byl by ho i radostí odejmout, ale nechce, aby si to snad nějak špatně vyložil. "Děkuju," pousměje se, je mu jasné, že tohle všechno jistě brzy zúročí právě na nějaké písemce, která je již brzy čeká. "Tak řekl bych, že jsem to už konečně pochopil..." vydechne a prohrábne si rukou vlasy, aby mu nepadaly do očí. Letmo se přitom koukne na hodiny, aby zjistil kolik je hodin.
"Tak zkus ještě jeden..." A pije svojí ledovou kávu.
"Tak dobře," přikývne a začne si opisovaz další z jiných hodin, aby to trochu obměnil. Přitom si, ale nemůže nevšimnout chichotání, které se ozývá od stolu, který je o něco dál od nich. Zvedne přitom hlavu, aby se podíval. Vidí, jak u stolu sedí několik dívek s pohledem upřeným právě na jeho doučovateli, na Sasukem. Mírně se nad tím přitom zamračí, ale svoji pozornost raději přesune k sešitu, protože přeci jen mu do něčeho takového vůbec nic není, a tak nevidí důvod k tomu, aby se s tím nějak vztekal. Zhluboka se tedy nadechne a vydechne a začne pokračovat v počítání, aby to měl už za sebou, jelikož to sice byly jen tři příklady, ale i tak mu to již statečně leze na mozek.
"Tak co už to chápeš?" A hodí k holkám nenávistný pohled.
"Jo, myslím, že jo," odpoví mu a letmo se na něj přitom podívá a zarazí se, když vidí pohled, kterým hypnotizuje ty dívky, kterým se očividně líbí. Sám neví, co by si z toho měl vydedukovat, ale jistým způsobem má takový pocit zadostiučinění. "Um...chceš...chceš už to raději nechat a jít se tedy trochu projít?" Zeptá se ho jelikož sice neví jestli je Sasuke zná, ale očividně z nich není moc nadšený a přeci jen jejich dnešní lekce splnila svůj účel. "Myslím, že už to chápu...alespoň prozatím navíc... řekl bych, že mi ty tři příklady dokonale stačí," šeptne a dopije svůj džus. Holek kousek od nich si už nevšímá a svůj pohled upře na Sasukeho, aby věděl jestli si má jít pro další, a nebo jestli tedy půjdou.
"Tak půjdeme. Víš kam doufám jelíkož to tu neznám"
"No to záleží na tom jestli bys chtěl jít jen ven s tím, že bych ti trochu mohl ukázat Konohu, a nebo jestli bys raději šel rovnou se někam pobavit... Třeba do baru." Nadhodí s pokrčením ramen, "občas tam chodíme spolu s ostatními navíc...když tamní barmany znáš, tak se na nic zeptají," poznamená tiše, má na mysli, když bude chtít třeba nalít alkohol nebo tak, protože přeci jen on sám je na to ještě dost mladý. "Nebo jestli tě napadá ještě něco jiného..." pokrčí rameny, protože je mu to upřímně docela jedno hlavně že někam půjde a ním. Pomalu si začne balit věci do batohu, který měl i ve škole, aby potom nezdržoval Sasukeho.
"Hele to už nechám na tobě co mi ukážeš... Nejsem místní takžer to tu vůbec neznám.. Hlavně at se tu zorientuju..."
"Tak já jen, abych tě náhodou nekazil," ušklíbne se, sice pochybuje, že by byl Sasuke zrovna svatoušek, ale jeden nikdy neví, "tak tě tu trochu provedu a potom se uvidí, jak to dopadne...jestli nebudeš náhodou až moc utahaný," pousměje se, spíš než to se ale bojí, aby nakonec neodpadl on sám, rozhodně by to nebylo poprvé. "Fajn, tak jestli máš všechno tak můžeme pomalu vyrazit," navrhne mu zatímco se on sám zvedne a.pohledem ještě zkontroluje jestli si náhodou.něco nezapomněl a jestli mu někde něco nespadlo, protože u sebe by se tomu rozhodně ani.nedivil, hlavně když se celou dobu zaměřoval hlavně na Sasukeho.
"Tak jdeme no..." A postaví se a čeká na něj..
"Jo," usměje se a rozejde se ke dveřím ovšem u servírky, která kasíruje zpomalí a mávne na ni s úsměvem na tváři. Aby se dostali ke dveřím, tak musí projít kolem stolu, u kterého sedí i ty dívky, které hladově hltají Sasukeho. Sám se diví, že má sto chutí po nich vystartovat, a tak zrychlí a vypadne ven dřív než se něco skutečně stane. To ovšem nebylo zrovna chytré, protože venku je o několik stupňů víc než vevnitř a hlavně je hrozně dusno takže to s ním málem sekne. Na chvilku se tedy opře o budovu a čeká na Sasukeho než taky vyjde ven z kavárny, aby spolu mohli pokračovat nějakým neurčitým směrem, který nejspíš podle všeho vybere jen tak náhodně, aby se neřeklo.
Po nějaké době se mu povede vylézt a podívá se na blonďáka. "Tak jdeme nebo co? Vypadáš jak chcípla slepice"
Ušklíbne se a zavrtí nad tím hlavou, už si myslel, žení se Sasuke rozhodl ho vyměnit, za ty slečny vevnitř, ne že by se mu snad divil, ale i tak.
"No...kdybych na tebe byl nemusel čekat ty, Cassanovo, tak už jsem dávno někde jinde...tak šup... nebo nic nestihneme," pousměje se, přeci jen počítá s tím, že i Sasuke nějaký ten spánek potřebuje, protože bez něj by nejspíš byli oba dost nepoužitelný, "V kolik máš večerku?" Nadhodí po chvíli zatímco se rozejde jedním směrem, aby si s ním mohl projít centrum a přilehlé okolí, ve kterém by pro něj mohlo být něco zajímavého, co by ho snad mohlo bavit.
"Večerku? Co to meleš můžu si přijít kdy chci..."
"Dobře dobře... jen klid" pousměje se mírně přitom přikývne, "jen se ujišťuju abych věděl, přeci jen, kdo ví na jak dlouho to bude," nadhodí a pomalu jde dál tak, aby šli se Sasukem zhruba stejným tempem. "Za chvíli se dostaneme do centra... je tam kino, obchody... a takové věci jako všude... více méně, máme tu i park, ale ten je na druhé straně... je tam i letní kino a to rozhodně stojí za to třeba takhle nějak v létě, když je fajn a dávají tam něco dobrého.. nejvíc o prázdninách," začne po chvíli a přitom přemýšlí, co všechno by mu ještě mohl říct, "No a dál... no tak jsou tu i nějaké ty kluby, restaurace... ale já když už tak chodím jen do toho jednoho, jak jsem ti předtím zmiňoval, můžeme se tam stavit, když budeš chtít," dodá poté a pousměje se. "A když půjdeš touhle ulicí dál... tak dojdeš na vlakové nádraží..." řekne a ukáže mu přitom příslušnou uličku,
"Zajímavé... je to fakt velké tady. Kam se dá dostat vlakem.."
"tak více méně všude... do sousedních měst se dostaneš normálně přímo bez problému, ale dál bys musel přesedat, záleží na tom kam bys chtěl jet," pousměje se, "všechno se dá nejít buď na netu nebo normálně na jízdním řádu, který tam je takže tak," vysvětlí s mírným přikývnutím, "tak naposledy se odtud bez problému dostali až k vodě na stanovačku takže... jen se hold musíš potom naučit vyznat v tom, kde se přesedá a hlavně kam... nevím máš nějaké zkušenosti s tímhle?" zeptá se ho, protože přeci jen neví ani odkud se sem přestěhoval takže je těžké něco odhadovat. "tak výhoda je v tom, že si dost zábavy můžeš užít i tady a při nejhorším to není zase až tak daleko na nějaké festivaly nebo tak... a když budeš moc akční, tak si to můžeš zkusit jít i pešky ale no... myslím, že já to zkoušel jen jednou,"
"Aha... tak to bude dost za zajímavé.." A kouká dál.
"No teda... uvidíš, že prázdniny tady se ti budou líbit," usměje se, "trochu se tu mezitím do konce roku rozkoukáš a uvidíš, že to potom bude už dobrý... začátky nikdy nejsou jednoduché," šeptne a uhne přitom pohledem před sebe. Sám na moment zamyslí nad tím jestli tohle Sasuke zrovna potřeboval slyšet. Přeci jen to nevypadalo, že by měli ostatní nějaký problém ho přijmout k sobě do kolektivu. "Dobře... támhle to je ten obchoďák a hned vedle toho z druhé strany je to kino, jak jsem ti předtím říkal," ukáže mu, "řekl bych, že každý si tu najde něco svého.... jinak na druhé straně města v ne moc... um... jak to říct, populární čtvrti je taky herna, ale doporučuju ti tam spíš nechodit... v těch místech je dost vysoká kriminalita a no... nevypadáš jako ten typ, co se do něčeho takového budeš vrhat po hlavě.
"Hmmm dík... ještě něco nebo se upeču."
"No, řekl bych, že teď můžeme třeba do toho baru?" navrhne mu jelikož ví, že tam bude rozhodně mnohem lépe než tady, kde je dost dusno. Když se nesetká s žádným protestem, tak vyrazí ulicí vlevo, kde se nachází bar, o kterém Sasukemu předtím říkal. Přijde mu to jako docela fajn zakončení dne, navíc... stejně to nakonec za chvíli skončí tak, že se oba odeberou domů. U vchodu se na moment zastaví a počká na Sasukeho. Až potom společně vejdou dovnitř a Naruto už si to zamíří rovnou k baru, kde jen kývne na barmana, kterého už zná. Přeci jen tohle rozhodně není jeho první návštěva, i když zase nějak moc to s alkoholem nepřehání. Nakonec k tomu nikdy neměl žádný důvod a ani na to nemá čas.
Sasuke se rozkoukává a je ticho a nic neudělá, neříká jelikož nemá proč.
Naruto si sedne k baru spolu se Sasukem a otočí se čelem k němu, aby na něj líp viděl, "co si dáš?" Zeptá se ho, vidí, jak se tam rozhlíží a jen se nad tím usměje. Má to tam rád. Kromě nich je tam ještě několik dalších lidí, ale nikdo jim nevěnuje nějak zvýšenou pozornost, protože se všichni baví hlavně mezi sebou a někteří tancují na parketu do rytmu hudby, která se kolem rezléhá. Normálně by se k nim nejspíš přidal, ale dnes má mnohem zajímavější činnost. Pohledem se zaměří opět na Sasukeho, "odkud si se sem vůbec přestěhoval?" Zeptá se ho po chvilce, přeci jen o něm skoro nic neví, a tak se to snaží změnit, protože si se Sasukem zatím docela rozumí.
"Z bleskové... A dám si cokoliv co ochladí..."
Naruto mírně přikývne, přemýšlejíc, co by tak mohlo právě Sasukemi chutnat, ale nakonec se rozhodne vsadit na klasiku, která se vzdycky vyplatí. "Tak fajn," usměje se a objedná jim pití u barmana, "to je docela dálka," pousměje se, "jaké to tam je?" Zeptá se ho, přeci jen tam ještě nikdy nebyl, ale na druhou stranu si ani není jistý jestli by ho zrovna cestování a tak bavilo. "Přijel si sám?" Zeptá se ho potom opatrně zatímco pře ně barman postaví objednané pití a jde si opět dělat svoji práci někam, za což je Naruto rád, dál od nich, nejspíš, aby jim dopřál trochu soukromí a aby si snad nemysleli, že je špehuje nebo něco podobného.
"S bratrem.." A napije se..
Na moment se zarazí, ale potom mírně přikývne
"S bratrem?" Zopakuje, "starší?" Zeptá se ho a přitom se pousměje se, sám mnohokrát přemýšlel nad tím jaké by to bylo, kdyby měl sourozence...možná, že by se tak alespoň necítil občas tak sám. "To je fajn, že tu nemusíš být sám... a... jemu nebude vadit, že se trochu zdržíš? Teda pokud budeš chtít samozřejmě," dodá a pomalu si přitom odpije ze skleničky s pitím, které si tu většinou dává. "Chutná ti to?" Zeptá se ho potom a kývne přitom ke skleničce, kterou drží Sasuke v ruce. Ví, že kdyby mu to nechutnalo, tak se nejspíš ozve, ale nijak zvlášť to zatím neukazuje. Hold si měl při nejhorším sám říct co chce.
"Ne nebude mu to vadit. Říkal sem mu že se tu podívám"
"Dobře, to jsem rád," pousměje se, i tak by se ho docela rád zeptal ještě na pár věcí, ale přeci jen nechce být nijak netaktní. "Tak já hlavně doufám, že se vám oběma bude tady u nás v Konoze nakonec líbit..." šeptne a opět se pomalu napije, "řekneš mi jaké to tam bylo?" Zeptá se ho potom, "mám na mysli v bleskové... ve škole, a tak... teda hodně jsem toho už slyšel, ale i tak," pousměje se, možná, že si tam sám o prázdninách zajede pokud k tomu bude mít příležitost, i když momentálně si to s tím vším ani představit neumí. Jediné, co je povzbuzující je fakt, že nejspíš právě z matiky nepropadne hlavně díky Sasukemu, který mu rozhodně moc.pomohl.
"Není to špatné a škola ušla a rozhodně učili líp"
Naruto nad tím jen mírně zavrtí hlavou, potom, co Sasuke řekl mu moc nedává smysl proč by se tedy stěhovali jestli to tam bylo tak dobré, jak říká, ale raději do toho nijak nevrtá, "No... hold si budeš muset zvyknout na zdejší systém. Nebude to nejspíš ze začátku jednoduché, ale přizpůsobíš se... navíc... pokud pomineme matiku s Kakashim, tak je to tam fajn... uvidíš až budeš na více hodinách... měl si být dnes na biologii, to by si potom viděl něco naprosto jiného. Naše profesorka... no možná je přísná, ale naprosto úžasná," usoudí Naruto zamyšleně. Sice tu starou rašpli nesnáší, ale pravdou je, že jednoduše dokáže naučit a to je momentálně to nejhlavnější, "stejně je nejdůležitější maturita takže... " pokrčí rameny a napije se.
"No jo.. Ale i tak..."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama