Save me from the darkness 22. kapitola

7. července 2016 v 22:44 | Masumi-san a Mayu Uchiha |  Save me from the darkness

Máme tady opět další kapitolu^^^Svoje názory a případné výtky nám můžete psát dolů do komentářů^^

Mayu - Sasuke, Ryu
Masumi - Sakura, Naruto, Yahiko

"Dobře, děkuju moc," usměje se a mírně přikývne, sama se těší až bude venku a jak tak kouká na Akiho, který sebou v jejím náručí pěkně šije, tak předpokládá, že on cítí to samé. "Ano, pojďme," kývne hlavou a spolu se Sasukem vyjde ven z pokoje a po chodbě vyrazí vedle něj směrem ke dveřím, kterými by se měli dostat ven. "Ty už si to Narutovi stihl říct včera nebo...?" zeptá se ho, ale spíš než to vsází na tu možnost, že mu to nejspíš řekly služebné, protože přeci jen to musel mít Naruto už tak nějak zařízené předtím, protože asi těžko ho mohl Sasuke pořád o všem informovat. "Myslím, že bychom Akiho potom mohli nechat u ostatních štěňat zatímco my půjdeme ke koním," nadhodí po chvíli a koukne na Sasukeho jestli bude souhlasit."Včera mi říkal Naruto, že už mě půjde zase chránit, tak jsem mu řekl, že tě chci vzít do města,"


Mírně přikývne, "Aha," vydechne, "no čekala jsem, že tam moc dlouho nevydrží, ale jsi si jistý, že je dobré ho opět pouštět do služby?" Zeptá se ho, moc dobře si totiž uvědomuje, že pro Sasukeho není Naruto jen jeho pouhý ochránce, ale že je to také jeho velmi dobrý přítel, se kterým se znají už od dětství, tudíž mu jeho zdravotní stav jistě není lhostejný, jak by se snad na první pohled mohlo zdát, "No, každopádně sama doufám, že to bude v pořádku, ale asi stejně nebude mít moc co na práci vzhledem k tomu, že zůstáváme zde... no a potom v té pevnosti," dodá zamyšleně. Nejspíš by stejně ani nepomohlo, kdyby se mu Sasuke snažil domluvit, protože si už sama stihla všimnout, že Naruto je jeden z nejvíce tvrdohlavých lidí, které kdy viděla.


"Slíbil mi, že se bude u toho šetřit,"


"Sám moc dobře víš, že i když to slíbil, tak to neznamená, že to bude skutečně dodržovat..." odmlčí se a raději nad tím jen zavrtí hlavou, "Dobře, když tomu věříš," kývne hlavou a jemně ho chytne volnou rukou za ruku, "snad máš pravdu," dodá o něco tišeji a na moment se zahledí před sebe, dnešní program jí skutečně dost vyhovuje, protože tak alespoň nebude muset myslet na to, co by se dělo kdyby..."Necháme ho tedy potom tam?" Změní téma raději na to, na co se ho ptala už předtím, ale odpověď nedostala. Přijde jí to jako vhodné vzhledem k tomu, že by tak Aki alespoň nemusel zůstávat úplně sám jako kůl v plotě u nich v pokoji. Sama si totiž občas všímá, že mu očividně velmi chybí společnost.


"Určitě. Si alespoň vyhraje..." A jde dál až uvidí menší dvůr, kde si běhají pejsci.


"To je taky pravda," pousměje se a položí Akiho na zem, protože jakmile zaslechl štěkot, tak se snažil dostat z její náruče. "jsou tak roztomilí..." usměje se, když vidí, že jakmile Aki vběhne mezi ostatní, tak se k sobě všichni sběhnou. Rozhodně jde vidět, že očividně nezapomněli, že i on je jeden z nich. Na moment se zastaví a jemně obejme Sasukeho kolem pasu "počkej ještě," šeptne tiše a otočí si ho čelem k sobě. Chce využít té chvilky, kdy jsou sami, a tak si stoupne na špičky a políbí ho na rty. Potom ho pustí a usměje se, "tak jdeme," šeptne a pokračuje v chůzi k Akimu a ostatním jakoby se nechumelilo. Jakmile se dostane na dvůr, tak si ihned klekne ke štěňatům, které se vrhnou směrem k nim a začne je hledat. Ani si neuvědomí, že tam nestojí sama, ale že je dál od nich Naruto spolu s Yahikem.


Usměje se a jde spolu s ní. To už se k němu žene Aria a i na Sasukeho skočí. "No já vím jsem ti chyběl co moja..." A začne ji drbat a nevšímá si ničeho.


Po chvíli Sakura natočí hlavu Sasukeho směrem a usměje se, když vidí, že je zabraný do hraní si s fenkou, sama je ráda, že taktéž sdílí lásku ke zvířatům tudíž je to rozhodně další věc, kterou mají společnou. "to je Akiho mamka?" Zeptá se, když si všimne, že i Aki se k ní jde po chvíli lísat a strkat do ní, aby si vyžádal alespoň trochu pozornosti, kterou si ovšem nyní všechnu pro sebe uzurpuje právě Sasuke. Sama se přitom pomalu zvedne, protože nechce dlouho klečet na zemi, která je už poměrně studená. Rozhodně by to byl jen krok k tomu, aby si uhnala nějakou pořádnou rýmu, a nebo klidně i něco horšího. Její pokus o to alespoň o kousek popojít jí ovšem moc nevyjde, protože i když se zvedla, tak po ní začnou štěňata jedno přes druhé skákat.


"Jo to je Akiho mamka..." odpoví a pustí ji. "tak utíkej holka si je utišit." A přejde k ní. "Dobrý nemotá se to s tebou?"


Jemně se ho chytne, "nene, je mi dobře, zatím," pousměje se. Přeci jen doteď skoro jen ležela, a tak něco takového zvládne, když na sebe bude dávat dobrý pozor. "když jsem s tebou, tak je mi fajn," šeptne a na chvilku se hlavou opět o jeho rameno, které je zhruba ve výšce její hlavy. Přitom si koutkem oka všimne dvě postavy, jednu z nich až moc dobře zná, protože ten přátelský úsměv v kombinaci s blonďatými vlasy by si rozhodně nespletla, ale muž, který stojí vedle něj je pro ni neznámo. Samozřejmě čekala, že se zde bude setkávat i s cizími lidmi, protože přeci jen tohle je místo, kde vyrůstal Sasuke a ne ona. "Kdo je to?" zeptá se ho tiše, aby je snad neznámí nemohl slyšet.


"To je Yahiko nemusíš se ho bát je střeštěnej, jak Naruto,"


"Ten Yahiko, o kterém jste se včera bavili?" podívá se na něho a povzdechne si, vlastně ani neví proč čekala, že ji snad Sasuke poslechne a alespoň tuhle věc udělá pod ní, "aha," pokrčí rameny, předstírajíc, že se jí to snad ani raději netýká. Rozhodně jí to přijde jako mnohem lepší možnost než se s ním náhodou opět pohádat. Sama si už totiž stihla všimnout, že teď má hodně proměnlivé nálady a jistě to několik následujících měsíců nebo o nic lepší, a tak raději drží jazyk za zuby. Pořád si říká, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř a právě tohohle se teď snaží sama držet. Přesto se, ale nemůže zbavit pocitu, že tohle stejně ještě není tak úplný konec.


"Neboj nic ti neudělá..."A pohladí ji. "Ty se hlavně musíš šetřit. Pojď zkus se dát s ním do řeči,"


"Kdo by to byl řekl, že mě nakonec sám budeš posílat k jinému," rýpne si a jemně ho přitom dloubne prstem do hrudi. U někoho jako je Sasuke by něco takového nečekala, i když ví, že to myslel úplně jinak, "svůj názor na to jsem ti už řekla," řekne o něco vážněji, "nebojím se, to by měl spíš on," podotkne, protože sama není nějaké párátko, i když je teď těhotná. Ví, že Sasuke má s tím šetřením pravdu, ale jak se může šetřit, když má začít válka, ve které můžou zemřít ti, na kterých jí záleží? Jak se může nestresovat, když je zde Karin, která jí ještě nedávno vyhrožovala? Ne... ví, že bude nejlepší, když se bude v nejbližších dnech spoléhat jen na ty, kterým skutečně věří. Při pohledu na Yahika si ovšem uvědomuje, jak moc jí chybí právě Inari.


"Copak ti je?" A hladí a jde spolu s ní za nimi.


"Já..." odmlčí se a i když by se tomu raději vyhnula, tak pomalu jde asi o krok za ním s pohledem zabodnutým do země, "jen jsem si na něco vzpomněla... na někoho," vydechne, nemá důvod mu lhát, protože přeci jen je jí jasné, že Sasuke pochopí, jak přesně to myslela. Původně doufala, že se tady bude moct těch myšlenek zbavit, ale teď je tomu právě na opak. Bohužel. Moc dobře si je vědoma toho, že z toho nemůže vinit Sasukeho, ale právě sebe, že se mu předtím nesvěřila, ale teď už jí přijde, že je na to až moc pozdě vzhledem k tomu že Yahiko už je tu očividně hlavně kvůli tomu...přeci jen Sasuke už ochránce má a navíc Naruto je tu taky, takže je to jasné.


"Na koho sis vzpomněla?" A to se už u nich zastaví.


Na moment se podívá před sebe, ale postřehne jen, jak se ti dva klaní, a tak se věnuje své předchozí činnosti a upře svůj pohled do země. "Myslím, že na tom už nezáleží," odpoví mu s pokrčením ramen, protože přeci jen nemá chuť se o tom bavit a ještě ke všemu s někým jiným než se Sasukem protože je jí jasné, že z téhle blízkosti je ti dva jistě uslyší tak nebo tak. Sama se, ale rozhodne, že spíše než na současnost se raději zaměří na svoje vzpomínky ve snaze přestat myslet jen na to smutné. Na moment i přestane vnímat své okolí a je jí jasné, že ti tři si nejspíš musí myslet, že jí na té zemi něco hodně fascinuje vzhledem k tomu, že na ni upírá zadumaný pohled s mírně nakrčeným obočím, jak usilovně přemýšlí.


Sasuke si jen povzdechne... "Tak co by dva, jak je vám?"


"Řekl bych, že nám nikdy nebylo líp," odpoví mu s úšklebkem Naruto za oba, "tak... nemáme proč si stěžovat... nakonec," dodá poté zamyšleně, samozřejmě, že trocha lhaní nikomu ještě neublížila. "Spíš se vsázíme o to, jak dlouho bude trvat než začne sněžit," dodá poté při pohledu na šedivou oblohu, "je jasné, že to bude během několika následujících dní, protože přeci jen, kdy tady jen tak nesněží?" Podívá se přitom blonďák na Sasukeho, ale samozřejmě je to myšleno jen jako pouhá řečnická otázka, takže na odpověď ani nečeká, "A ty?" Obrátí otázku na svého přítele, ví, že před Yahikem ani Sakurou si nemusí hrát jen na strážce a prince a tak se ani neobtěžuje mu vykat.


"Ale jo u mě fajn Aria se zase tulila. No Sakuře je líp, ale nevím na jak dlouho... A taky mám obavy z Karin, že něco udělá,"


"Sasuke," promluví k němu Naruto s úsměvem na tváři a krátce mu položí ruku na rameno, " od toho jsme tu přeci my, aby se nic nestalo a co se týče Karin, tak to si nedělej starosti, řekl bych, že se o nic přímo nepokusí. Horší bude se snažit hlídat, aby neudělala třeba.. no vždyť víš co," nadhodí blonďák tak, aby zbytečně neděsil Sakuru a potom spustí ruku podél těla, "Hlavně se kvůli tomu zbytečně nedeptej ještě ty, souhlas?" pousměje se Uzumaki, je mu jasné, že se mu to jen lehce řekne, ale přeci jen vydeptaný Sasuke jim tady k ničemu nebude a obzvlášť ne Sakuře, která teď potřebuje hlavně klid a ne Sasukeho, který bude tím stresem tak napjatý, že ho naštve i sebemenší věc.


"To se ti řekne...No tak jí ho už představ,"


"No tak, musíš myslet pozitivně," poznamená blonďák, "no tak neříkej mi, že ses za ty roky skutečně vůbec nic nenaučil," podívá se na něho vážně a potom se na moment odmlčí, "Myslím, že to je na tobě," poznamená poté blonďák zatímco Sakura vzdá svoji předchozí snahu a pomalu se ohlédne, protože má takový nepříjemný pocit, ale nikoho nebo nic nevidí. Přeci jen, ale její domněnka nebyla mylná...to jen Karin, která je dosud pozorovala stojí tak, aby ji skutečně nebylo vidět, protože přeci jen je jí jasné, že kdyby ji viděli, tak by to nevěstilo vůbec nic dobrého. Kdo ví, jak by si to ještě vysvětlili...Navíc si nemůže dovolit šlápnout vedle.


Ryu se objeví u Karin.... "Ta jí ho představ,"


Ještě dobrou chvíli pozoruje Karin čtveřici, která stojí jen kousek v pravo od oken. Ani sama neví proč to dělá, protože pohled na to, jak se Sakura neustále lísá k jejímu Sasukemu ji rozpaluje do běla. Rovnou by tam nejraději vběhla, ale pokaždé ji něco zastaví...spíš jakoby se nemohla nemohla hnout z místa už jen kvůli tomu, že možná pořád přemýšlí nad těmi věcmi, které jí včera napovídal Sasuke v domnění, že mu na to snad skočí. Přesto jí, ale před očima vyvstává obraz jeho obličeje, jak se přitom povídání tvářil. Po chvíli už ale sama nedokáže pohled z okna vydržet, a tak a otočí, ale jakmile pohlédne za sebe, tak překvapen vyjekne.


Ryu tam v klidu stojí. "Ticho ženská,"


"Kdo...kdo jste?" Zeptá se ho nechápavě. Vůbec netuší, jak se tam mohl jen tak nepozorovaně dostat aniž by si ho všimla buďto ona, a nebo stráže. "Jak jste se sem dostal?" Položí mu další otázku a přitom automaticky o krok ustoupí už jen pro jistotu, i když jí něco říká, že před ním by tak nebo tak neutekla ať by se snažila sebevíc. Přeci jen on možná právě překonal všechny stráže po cestě sem...na hradě ho totiž rozhodně ještě neviděla a nějakého cizince by sem jen tak nepustili vzhledem k tomu, že se pomalu a jistě schyluje k válce. "Co po mě chceš?" Zeptá se ho potom a opět o krok couvne dozadu.


"Chci tu růžovlásku... A klid nic ti neudělám,"


Chvilku se na něj nechápavě zírá, protože jí chvilku trvá než mu dojde význam jeho slov. "Tak proč si tady?" Odpoví mu po chvilce nedůvěřivě, protože jí na tom jednoduše něco nesedí, "je mi jedno, co s ní chceš udělat, ale proč si tady se mnou? Měl by si jít rovnou za ní jestli ji chceš," pokrčí rameny, právě proto si taky myslí že v tomhle všem bude nejspíš nějaký háček. "Nebo snad máš nějaký specifický důvod, proč si zrovna tady v mém pokoji?" Zeptá se ho a založí si ruce na hrudi. Cítí, že z něho sálá respekt, ale i tak má pocit, že jí skutečně nic neudělá, protože ji očividně k něčemu potřebuje, "jak můžeš vědět, že se neseberu a nepůjdu tě nahlásit?"


"Můžeš to klidně zkusit. Nemůžu za ní dokud s ní je někdo..."Mírně nad tím při jeho slovech zavrtí hlavou "Nevypadáš jako někdo, kdo by měl nějaký problém s tímhle vším," podívá se na něj, ale potom si uvědomí, že kdyby ji poslechl, tak by mohl zabít i Sasukeho a to právě ona nechce, " ale...možná že bych věděla, jak ti pomoct," nadhodí poté s mírným úsměvem na rtech, "postarám se o to, aby kolem ní bylo co nejmíň lidí... a ty si pro ni potom příjdeš. Je mi jedno, co s ní uděláš, ale už se tu neobjeví," řekne a potom se na něj už jen podívá, aby zjistila jestli to bere, a nebo jestli má snad jiný nápad, "kvůli tomu si snad i přišel ne?" Nadhodi poté, protože jí to všechno do sebe nyní dokonale zapadá jako kousky nějaké skládačky.


"Fajn... Ne že to bude trvat dlouho,"


Pohodí hlavou, "taky si to můžeš zařídit sám," odsekne, protože přeci jen ona není typ, co by si nechal jen tak od někoho něco poroučet. Na druhou stranu je to pro ni příhodné hlavně kvůli tomu, že Sasuke bude jistě zdrcený a ona alespoň bude mít příležitost k tomu, aby ho mohla utěšovat, "spíš se snaž to neprošvihnout, protože něco takového se rozhodně nebude opakovat..." řekne vážně, , "bude těžké od sebe ty dva oddělit obzvlášť teď, když..." zarazí se a jen pokrčí rameny s tím, že svoji myšlenku dokončovat nebude, protože jí to přijde trochu zbytečné a navíc si myslí, že si všechno stejně nakonec zjistí sám když bude chtít.


"Tak si pohni..." S tím zmizí.


Karin si jen odfrkne a svůj pohled obrátí opět k oknu, aby mohla pokračovat ve své předchozí činnosti. Teď cítí, že je snad skutečně schopná přežít pohled na ně, protože ví, že již za chvíli to bude pryč a ona tak bude moc mít Sasukeho jen pro sebe. Hlavní otázka ovšem je, jak to udělat, aby dostala Sakuru ze Sasukeho dohledu, protože dokud je sama, tak je mnohem zranitelnější i kdyby s ní bylo strážců kolik chce. Ať už totiž ten muž byl kdykoliv, tak jistě není slabý... to z něho šlo už doslova cítit. Každopádně ví, že by měla být ráda za to, že dostala právě tuto příležitost, ze které ji navíc nebude moct nikdo obviňovat, protože přeci jen ji většina lidí velmi podceňuje.


Ryu si je dál pozoruje...A přemýšlí, jak to udělat.


Při svém přemýšlení si Karin ani neuvědomí, že na ni někdo zezdola kouká a při bližším pohledu zjistí, že je to právě ta růžovlasá holka, co jí přebrala Sasukeho, který je pro ni ten nejdůležitější člověk na světě. Přeci jen on se o ni staral v době, kdy byla citově naprosto na dně, rozhodně mu toho hodně dluží. Chvilku na to, co si všimne Sakuřina pohledu udělá několik kroků zpátky, aby ji už dál nešlo vidět a otočí se zády k oknu. Původně měla v plánu dnes trochu relaxovat, ale teď bude muset přemýšlet a vymyslet nový plán, jak to všechno udělat. "Tohle bude ještě spousta práce," povzdechne si a pomalu se posadí na židli.


Sasuke vezme Sakuru a jde k Yahikovi. "Yahiko tohle je Sakura. Itachi chce, aby si byl osobní ochránce Sakury, tak jak já mám Naruta,"


Yahiko se mírně ukloní a přikývne, "Ano, já vím, byl jsem s nastálou situací již obeznámen," odpoví mu po chvíli a ze Sasukeho na moment sklouzne pohledem k Sakuře. Je mu jasné, že to jistě moc jednoduché nebude už jen kvůli tomu, kdo je podle nich jejich nepřítel. Jistě by byl mnohem raději kdyby se snažili toho muže, co po ní jde dostat nějak jinak, protože tohle vyčkávání mu přijde více než riskantní obzvlášť kvůli Sakuřinu momentálnímu stavu, který se bude během následujících měsíců jen a pouze stupňovat a poté to pro ni bude mnohem víc nebezpečné než by to mohlo být teď. Sám původně zvažuje, že by se mohl pokusit to Sasukemu nějak navrhnout, ale nechce zbytečně dělat vlny.


"Dobrá to jsem rád, tak vy dva nám sežeňte nějaké oblečení a osedlejte nám mého koně. Půjdeme do města,"


Sakura se na něj při těch slovech podívá jakoby snad mluvil latinsky a ušklíbne. Počká až se Naruto s Yahikem odeberou po svých a potom se pomalu otočí, "jdu se tedy převléct, když půjdeme do toho města rovnou," šeptne, aby si snad Sasuke nemyslel, že mu chce někam utéct. Sama jen přemýšlí, že si dá trochu jiný plášť a jinak nic měnit nebude protože zase až tak honosné oblečení si nebrala hlavně kvůli štěňatům, aby jí je zbytečně nezašpinili. "Bude to jen minutka," ujistí ho, jednak ví, že Naruto s Yahikem to budou mít za chvíli, a tak je všechny nechce zbytečně zdržovat, protože přeci jen možná, že tam můžou zůstat jak dlouho budou chtít, ale i tak.


"Půjdu s tebou..." S tím ji vezme za ruku a jde.


"Nemusel si..." usměje se a proplete si s ním prsty. Snaží se přitom co nejrychleji odejít, aby si jich Aki nevšiml, že odcházejí a nechtěl jít za nimi. Přesto se za ním ještě ohlédne se smutným výrazem ve tváři, "ale děkuju," šeptne když se opět podívá na Sasukeho, aby se nemusela koukat za Akim, "nějak se ti zalíbilo jezdit se mnou na koni, co?" Rýpne si poté s úsměvem na tváři. Sama je ráda, že bude moct jet s ním, protože se jednak bude cítit mnohem jistěji a taky se jí v Sasukeho přítomnosti velmi lidí tudíž jí tohle jeho rozhodnutí nadmíru vyhovuje. Několika rychlými kroky dorazí k nim do pokoje, kde pustí jeho ruku a rovnou se vrhne k šatníku.


"Chci i pro tvé bezpečí a jeden kůň nebude nápadný,"


"Tři," opraví ho zatímco si sundá svůj plášť, "Nezapomeň na to, že s námi musí jít Yahiko s Narutem...nebo snad alespoň jeden z nich," podotkne, protože přeci jen po cestě by se mohlo cokoliv stát a po té minulé zkušenosti v lese by to rozhodně nedopadlo nejlépe. I když by růžovláska nahlas nepřiznala, že by z toho měla docela obavy... hlavně, když to znamená, že by někdo mohl ublížit i Sasukemu, "do kterého města chceš vůbec jet?" Zeptá se jej zatímco si vezme druhý plášť a přehodí ho přes sebe, aby jí nebylo chladno a nebyly tolik vidět šaty. "Dobře, můžeme?" Pousměje se a to už přejde k Sasukemu a jemně ho vezme za ruku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama